Haber

AK Parti Şişli Belediye Başkanı Adayı Gökhan Yüksel kimdir?

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanmış durumda, partilerin adayları tek tek açıklanıyor. AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Murat Kurum’u aday gösterirken, Şişli Belediye Başkanı adayı da Gökhan Yüksel oldu.

GÖKHAN YÜKSEL KİMDİR?

1976 yılında doğan Gökhan Yüksel, İstanbul Şişli’de doğdu. Aslen Kastamonulu olan Yüksel, eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi (İSİS) İngilizce Hazırlık Bölümü, Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. İyi derecede İngilizce konuşan, evli ve iki çocuk babası olan Gökhan Yüksel, aynı zamanda üç kuşaklık aile siyaset geçmişiyle de tanınıyor. 11. Dönem Yassı Ada’da kalan Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Mahmut Yüksel’in torunudur.

SİYASET VE STK KARİYERİ

2013 yılından bu yana AK Parti’nin hizmet kervanına katılan Gökhan Yüksel, sırasıyla İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve 5’inci ve 6’ncı Mali ve İdari İşler Birim Başkanı olarak görev yaptı. 2019 yerel seçimlerinde İlçe Belediye Meclis Üyeliği görevini üstlendikten sonra 7. Dönem İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir. Aynı zamanda Kastamonu Dayanışma Derneği (KASDER) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Yüksel, 1997 yılında kurulan aile şirketi Yüksel Mimarlık Ltd.’nin bir üyesidir. Şti.’nin sahibi ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca spor hayatında aktif olarak yer almakta olup Kuştepe Spor Kulübü’nde futbol geçmişi olup, her yaş grubunda takım kaptanlığı yapmakta, TFF’den Ümit Milli Futbol Takımı Aday Kadrosu, Anadoluhisarı Spor Kulübü ve İGDAŞ Spor Kulübü’nde yer almaktadır. 2.Lig grupları.

Gökhan Yüksel, 2024 Yerel Yönetim Seçimlerinde AK Parti tarafından Şişli Belediyesi Başkan Adayı olarak aday gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu